školenie CNC obrábania

 CNC školenie - školenie CNC obrábania

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

školenie CNC obrábania

Školenie CNC obrábania

Kúpili ste si CNC obrábací stroj a nemáte kvalitnú obsluhu ani NC programátora? Pomôžeme vám!

Firmy pôsobiace v strojnej výrobe sa snažia zefektívniť výrobu nasadením moderných NC obrábacích strojov. Pokiaľ firma prechádza z konvenčného spôsobu obrábania na CNC obrábacie stroje, z otázky "kto nám na nich bude pracovať?" sa stáva problém.

Pokiaľ podobne ako mnohý iný riešite, kto bude pre vaše nové CNC obrábacie stroje pripravovať technológiu výroby, NC programy a kto ich bude nastavovať a obsluhovať, a nedarí sa vám nikoho pretiahnuť z inej firmy, a už vôbec nie nájsť takzvane na ulici, hľadajte vo svojich ľudských zdrojoch. Pomôžeme vám – školení CNC obrábania, školením obsluhy, nastavovačov a NC programátorov.

Ako vyzráť na programovanie CNC obrábacích strojov?

Naším cieľom je pomôcť vám orientovať sa v problematike prípravy NC programov pre CNC obrábacie stroje (napr. I školením CNC obrábanie) a s tým súvisiacimi procesmi, prípadne byť nablízku a podať vám pomocnú konzultačnú ruku, ak ju budete potrebovať. Nerozlišujeme medzi tým, či preferujete písanie NC programov „z ruky“ v textovom editore, ale na strojoch pomocou dialógu, či na externom pracovisku, alebo na počítači NC programátora pomocou CAM. Cieľom je nájsť efektívne riešenie a spoločne spustiť výrobu a zaškoliť obsluhu CNC obrábacieho stroja, napríklad školením CNC obrábania. Nevieme úplne všetko, ale dokážeme sa spýtať tých, kto by mohli vedieť.

Ako vám chceme pomáhať?

Máme overené, že je vhodné hľadať vo vlastných ľudských zdrojoch. Medzi pracovníkmi od konvenčných obrábacích strojov. Ak budú chcieť, dokážeme ich naučiť znalostiam obsluhy, NC nastavovačov aj NC programátorov CNC obrábacích strojov vďaka školenie CNC obrábania. Oni poznajú princípy obrábania, základy metrológie, čítanie výkresov a my ich „iba“ zaškolíme na zvládnutie CNC problematiky prípravy výroby a samotnú výrobu na CNC obrábacích strojoch a budeme im stálym „priateľom na telefóne“.

TO, ČO VIEME MY, NAUČÍME AJ VÁS! AK BUDETE CHCIEŤ – ŠKOLENIE

Školíme obsluhy, nastavovačov a NC programátorov

Školíme obsluhy, nastavovačov a NC programátorov CNC obrábacích strojov s CNC riadiacimi systémami Acramatic 2100, Fanuc, Heidenhain, Mefi, Mitsubishi aj Siemens Sinumerik.

Od roku 2008 sme akreditovaný Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy k vykonávaniu rekvalifikačných kurzov, ktoré ponúkame v rozsahu a osnove získaného certifikátu. Školenie CNC obrábania aj rekvalifikáciu je možné vykonať v našich školiacich priestoroch alebo vo vhodných priestoroch priamo vo výrobe, teda aj priamo na CNC obrábacích strojoch.

Niečo o tých, ktorí využívajú GibbsCAM, našu podporu a pravidelné produktové školenia (neleň školenia CNC obrábania)

CAD/CAM software GibbsCAM je produkt vhodný pre užívateľov, ktorý potrebujú pripravovať NC programy pro svoje CNC obrábacie stroje a hľadajú software, ktorý bude spoľahlivý, jednoduchý a za rozumnú cenu. Všetky produkty so značkou GibbsCAM sú vytvárané ľuďmi, ktorí sami CNC obrábaniu rozumejú. Vývojoví pracovníci ich navrhujú na základe predošlej analýzy konkrétnej situácie a zavedených zvykov konkrétnej technológie obrábania, aby „dokázali” to, čo od nich zákazník očakáva, a bolo jednoduché sa ich naučiť používať.

GibbsCAM v ČR našiel uplatnenie u CNC obrábačov, ktorý majú pozitívni prístup k remeslu, teda vedia, čo to je obrábanie, a predovšetkým vedia, že nie je možné sa spoliehať na automatické programovanie na jedno kliknutie. GibbsCAM je používaný v malých, stredných aj veľkých firmách, od Ašu po Ostravu. Nachádza uplatnenie vo firmách, kde nehľadajú úžasný farebný software svetovej značky alebo riešenie „CAM, rob za mňa!“, ale u CNC obrábačov, ktorý hľadajú intuitívny výkonný CAM nezávislý na CADe. CAM software, do ktorého si môže NC programátor importovať CAD dáta z ľubovoľného CADu, ale v ktorom si môže aj nakresliť z papierového výkresu, čo potrebuje obrábať, a predovšetkým CAM software, kde si NC programátor môže zvoliť a ovplyvniť dráhy nástrojov tak, ako si myslí, že je to správne. Nájdeme ho predovšetkým tam, kde je požiadavka aj na „pekný ISO NC program“ a vo firmách vyžadujúcich dobrú podporu na telefóne a personifikované postprocesory vychádzajúce z predstavy NC programátora a možnosťou školenie CNC obrábanie.

Neobávajte sa NC programovania

2 denné školenie

Školenie (CNC obrábanie)  je určené všetkým bez rozdielu veku a vzdelania. Všetkým, ktorý majú iba malé alebo žiadne skúsenosti s NC programovaním a technologickými CAD/CAM softwary a pritom majú chuť sa naučiť viac.

Záujemca, ktorý sa prihlási, získa možnosť zúčastniť sa dvojdenného kurzu zameraného na osvojenie si základných zručností NC programovania, nastavovania a obsluhy sústružníckych a frézovacích CNC obrábacích strojov. Súčasťou kurzu sú aj praktické cvičenia na CNC obrábacích strojoch so systémami Fanuc, Heidenhain a Siemens.

Prihláseným účastníkom bude poskytnuté nie len školenie, ale bude im aj zdarma zapožičaný CAD/CAM technologický software GibbsCAM.

Cieľom školenia je, aby na konci výučbového procesu podporeného priebežnými konzultáciami boli účastníci schopný naprogramovať obrobok podľa zadania.

Všetci účastníci školenia obdržia certifikát.

Náplň školenia:

prvý deň:
09:00-10:30  Neobávajte sa NC programovania
10:30-12:30  Ako CNC stroje fungujú a ako sa na nich pracuje, Realita v praxi
12:30-13:00  Obed
13:00-14:30  Základné princípy CAD/CAM problematiky
14:30-16:30  Príprava NC programov, základy obsluhy a nastavenia CNC obrábacieho stroja

druhý deň:
09:00-12:00  CAD/CAM, realita v praxi
12:00-12:30  Obed
12:30-16:00  Praktické cvičenia
16:00-16:30  Zhrnutie, otázky a odpovede

Spoločnosť technology-support s.r.o. pôsobí na českom a slovenskom trhu predovšetkým v oblasti služieb a CAD/CAM dodávok pre užívateľov, výrobcov a predajcov CNC obrábacích strojov od roku 2003. Za túto dobu firma získala množstvo stálych a spokojných zákazníkov. Veríme, že za úspechom firmy stojí okrem iného aj snaha nebyť iba jednorazový dodávateľ určitej technológie, ale byť predovšetkým partnerom, ponúkať riešenie problémov, s ktorými sa užívatelia pri svoje práci stretávajú.

Kúpili ste si CNC obrábací stroj, a nemáte kvalitnú obsluhu, nastavovačov ani NC programátora? Pusťte nás do svojej výroby, a keď na začiatku, po spoločnom rozbore vašej aktuálnej situácie zistíme, že vám dokážeme pomôcť, pomôžeme vám – školením obsluhy, školenie CNC obrábanie, nastavovačov a NC programátorov.

Vlastimil Staněk, vstanek@t-support.cz

www.mateproblemyscncobrabenim.cz